پیشنهاد می شود قبل از خواندن این مطب لوله کشی ساختمان را نیز مطالعه کنید .

لوله کشی گاز

لوله کشی گاز

لوله کشی گاز


 

 

از گاز طبیعی برای تأمین انرژی تعدادی از لوازم مانند کوره ، اجاق گاز و کوره ، وان داغ ، استخر ، شومینه ، بخاری و دیگهای بخار استفاده می شود. ما نه تنها خدمات سریع و کارآمد ارائه می دهیم بلکه برآوردهای کتبی خط مقدم نیز ارائه می دهیم. هیچ گونه حدس و گمان درگیر نیست. نگران نباشید ، با ما تماس بگیرید ، در مورد الزامات خود بحث کنید ، و تخمین بزنید همین حالا.

لوله کشی گاز تا رسیدن به کنتر گاز برعهده شرکت گاز می باشد. اما از ان به بعد یعنی لوله کشی داخل ساختمان بر عهده صاحب خانه می باشد.

 

در این مقاله می خوانید :

 

 

مقدمه ای بر لوله کشی گاز 
عوامل موثر بر هزینه لوله کشی گاز
نوع لوله در لوله کشی گاز  
لوله کشی گاز از طریق دودکش و مجاری ها
مشکلات زیر در لوله کشی گاز رایج است
طول لوله در لوله کشی گاز طبیعی

استفاده از لوله مناسب در لوله کشی گاز 

عملکرد مختلف لوله های با اندازه مختلف در لوله کشی گاز

انواع لوله در لوله کشی گاز

نحوه اتصال خطوط لوله گاز لوله کشی گاز 

سناریوی مناسب برای لوله کشی گاز

 

 

 


مقدمه ای بر لوله کشی گاز

 

 

آغاز پاییز به این معناست که بسیاری از مالکان خانه در کشور مجبور به اماده کردن سیستم های گرمایشی خود هستند. گاز طبیعی از ارزانترین و کارآمدترین راهها برای سیستم گرمایشی است. همراه با مزایای آن ، نگرانی ها و مسئولیت های ایمنی برای صاحبان خانه به همراه دارد. به عنوان یک بازرس خانه ، وظیفه شماست که به شناسایی نواقصی بپردازید که می تواند ایمنی سرنشینان در خانه ها با استفاده از گاز طبیعی را به خطر بیاندازد.
از گاز طبیعی برای تأمین انرژی تعدادی از لوازم مانند کوره ، اجاق گاز و کوره ، وان داغ ، استخر ، شومینه ، بخاری و دیگهای بخار استفاده می شود. ما نه تنها خدمات سریع و کارآمد ارائه می دهیم بلکه برآوردهای کتبی خط مقدم نیز ارائه می دهیم. هیچ گونه حدس و گمان درگیر نیست. نگران نباشید ، با ما تماس بگیرید ، در مورد الزامات خود بحث کنید ، و تخمین بزنید همین حالا.

لوله کشی گاز تا رسیدن به کنتر گاز برعهده شرکت گاز می باشد. اما از ان به بعد یعنی لوله کشی داخل ساختمان بر عهده صاحب خانه می باشد.

 

عوامل موثر بر هزینه لوله کشی گاز

 

 

قیمت لوله کشی گاز به متراژ لوله کشی، تعداد طبقات و تعداد انشعاب ها یا شیرهای گاز مورد نیاز بستگی دارد. لوله کشی گاز عنوان کلی پروژه‌هایی است که به منظور انتقال گاز شهری به نقاط مورد نیاز در بنا انجام می‌شود و می‌تواند شامل توزیع گاز در کل بنا و یا حذف و اضافه کردن این امکان در نقاطی خاص از ساختمان باشد. سفارش لوله کشی گاز برای انجام شدن در منازل، شرکت ها، فضاهای اداری و تجاری، رستوران ها و آشپزخانه ها ثبت می شود. این خدمت با توجه به حجم کار انجام شده به دو دسته ی کلی و جزئی تقسیم می شود. نکته بسیار مهم در خصوص لوله کشی گاز این است که این خدمت فقط توسط متخصصین دارای مجوز انجام می شود.

 

 

 

 

 

نوع لوله در لوله کشی گاز :فولاد ، مس ، برنج: متداولترین لوله کشی گاز فولاد سیاه است. از فولاد گالوانیزه ، مس ، برنج یا CSST (لوله های فولادی ضد زنگ راه راه) همچنین در برخی مناطق استفاده می شود ، اما برخی از ابزارها بطور خاص استفاده از مس را ممنوع می کنند. در مناطق دیگر ، استفاده از مس گسترده است. باید بدانید چه چیزی در منطقه شما قابل قبول است. لوله های فولادی به طور معمول مشکی با اتصالات آهن یا آهن قابل انعطاف است. از فولاد گالوانیزه در برخی مناطق نیز استفاده می شود.
اتصالات فلكس: اتصالات انعطاف پذیر مجاز به اتصال وسایل به لوله گاز هستند. در اتصال به لوله سفت و سخت باید یک شیر خاموش وجود داشته باشد. این شیر باید در همان اتاق دستگاه باشد
نوار مهر و موم نخ

نوار مهر و موم نخ (که به اشتباه به عنوان نوار تفلون به آن گفته می شود) که به رنگ سفید است به عنوان یک ترکیب اتصال دهنده برای لوله کشی گازهای فلزی توصیه نمی شود. برش روغن هایی که از تولید لوله در لوله باقی می مانند ممکن است از آب بندی نوار جلوگیری کند. در بعضی مناطق نوار مهر و موم نخ زرد مجاز است. لوله شیروانی ترجیح داده می شود و ممکن است همه مجاز باشد. ممکن است بخواهید با ابزار گاز بررسی کنید. سؤال کنید که آیا باید به عنوان نقص در هرگونه نصب لوله کشی با نوار مهر و موم نخ با هر رنگی گزارش کنید

 

.
لوله کشی گاز از طریق دودکش و مجاری ها 

 :

لوله کشی گاز از طریق دودکش ها یا سیستم های مجرای قابل عبور نیست.

دریچه خاموش : 

اگرچه برخی موارد استثنائی وجود دارد ، اما اکثر وسایل باید دریچه خاموش در مجاورت آنها داشته باشند.

 

 

مشکلات زیر در لوله کشی گاز رایج است:

 

نشت
مواد نامناسب
پشتیبانی ناکافی
زنگ زدگی
بدون پای قطره ای
دریچه خاموش وجود ندارد
اتصالات نادرست
لوله پلاستیکی در معرض درجه بالاتر
لوله کشی در دودکش ها یا سیستم های مجاری
لوله های مس درست نشاندار نشده اند
پیامدهای همه این مشکلات نشت گاز و انفجارهای احتمالی است.
اندازه نورمال لوله
اندازه نرمال لوله کشی گاز طبیعی در واقع اندازه خارجی است. این به طور کلی به عنوان مرجع لوله استفاده می شود ، اگرچه اندازه داخلی لوله کمتر است. به عنوان مثال ، لوله هایی با اندازه نرمال یک اینچ اندازه داخلی آن تقریبا زیر اینچ (در واقع 0.49 اینچ) خواهد بود

 

.
طول لوله در لوله کشی گاز طبیعی

 


طول لوله تأثیر عمیقی بر میزان گاز موجود در آن می گذارد. در جایی که یک لوله اندازه اسمی یک اینچ داشته باشد ، این جریان برای طول 3.48 متر لوله 547 BTU خواهد بود ،. هنگام انجام محاسبات شما این موارد را باید در نظر گرفت. هرچه لوله لوله شما طولانی تر باشد ، جریان گاز طبیعی شما پایین می آید.

استفاده از لوله مناسب در لوله کشی گاز

 

 

اکثر مردم فکر می کنند برای لوله کشی گاز  از هر لوله گاز طبیعی می توان برای گاز استفاده کرد. مطمئناً اینگونه نیست. اندازه لوله میزان گاز موجود در لوله را دیکته می كند. همچنین لازم به ذکر است که هرچه در لوله کشی گاز  لوله طولانی تر باشد ، جریان آن کمتر می شود (توجه داشته باشید که جریان گاز در BTUs (واحدهای حرارتی انگلیس) در ساعت اندازه گیری می شود. اگر قرار است با گاز طبیعی کار کنید) مهم است که آشنا باشید با اندازه لوله های گاز طبیعی و مقدار گاز قابل عبور در طول آنها برای طول های مختلف.
بیشتر لوله های گاز طبیعی در لوله کشی گاز به اندازه اسمی چهار اینچ کار می کنند ، اگرچه می توانید لوله هایی با قطر 8 اینچ دریافت کنید. وقتی جریان گاز طبیعی لوله ها را مشاهده می کنید ، اینها به لوله های مسی اطلاق نمی شوند. مشخصات این موارد متفاوت خواهد بود ، با چهره های مختلف.

بدیهی است هرچه اندازه اسمی لوله های گاز طبیعی  در لوله کشی گاز بیشتر باشد ، جریان گاز در لوله ها بیشتر می شود. با یک لوله 8 اینچی 141 هزار و 832 BTU در لوله 10 فوت قرار خواهید گرفت. برای یک لوله 150 فوت که به 36،621 کاهش می یابد. این بسیار کمتر است ، اما بسیار بیشتر از آنچه در لوله ای با ابعاد کوچکتر پیدا خواهید کرد.

 

عملکرد مختلف لوله های با اندازه مختلف در لوله کشی گاز

 لوله های با اندازه های مختلف عملکردهای مختلفی دارند. برای مثال لوله های کوچکتر گاز طبیعی را به وسایل حمل می کنند و تقریباً کوتاه مدت از لوله نخواهد بود. برای مثال برای اجرای یک اجاق گاز باید فشار خوبی داشته باشید.

 


انواع لوله در لوله کشی گاز

 


انواع مختلفی از لوله ها می توانند به عنوان لوله گاز طبیعی استفاده شوند. این بستگی به کدهای ساختمان در منطقه شما دارد. فولاد و مس رایج ترین مواد هستند. هر دو لوله PVC و پلی اتیلن (PE) می توانند برای لوله هایی که در زمین خارج از ساختمان دفن می شوند ، استفاده شوند. همچنین می توانید لوله های چدنی چدنی ، لوله های برنجی زرد و لوله های آلومینیومی را پیدا کنید که در موقعیت های مختلف قابل استفاده هستند. اتصالات انعطاف پذیر تأیید شده برای اتصال خطوط گاز به وسایل مورد استفاده قرار می گیرند.

نوع و اندازه لوله ای که استفاده می کنید به میزان BTU هایی که برای تحویل به محل مورد نظرتان بستگی دارد بستگی دارد. در صورت امکان ، برای صرفه جویی در هزینه ، لوله خود را از اندازه درست برش داده و نخ ببندید.

اکنون برای پروژه گاز طبیعی خود تعیین کرده اید. می توانید در سفر بعدی خود به فروشگاه سخت افزار ، از این موضوع آگاه باشید که به خوبی از آن مطلع هستید

 


نحوه اتصال خطوط لوله گاز لوله کشی گاز :

 

 نمای کلی و مواد
اتصالات گاز برای اجاق گاز یا خشک کن شما بسیار ساده است - این موضوع معمولاً مربوط به پیچ خوردن مواد در کنار هم است. اما دانستن اینکه از چه لوازم جانبی برای استفاده در جاهایی که می توانید مشکل داشته باشید استفاده می شود و استفاده از وسایل اشتباه می تواند منجر به نشت خطرناک شود. در این مقاله چگونگی اتصال ایمن قلاب مخصوص خشک کن یا محدوده گاز به شما نشان داده خواهد شد.

کیت های حاوی خط گاز انعطاف پذیر از جنس استنلس استیل و اتصالات در مراکز خانگی و فروشگاه های سخت افزار موجود است. کیت ها معمولاً همه موارد مورد نیاز شما را دارند ، اما در بعضی موارد ممکن است مجبور شوید چند لوازم جانبی دیگر خریداری کنید. اما قبل از شروع ، با بخش بازرسی ساختمان محلی خود بررسی کنید تا ببینید که آیا اجازه دارید قلاب گازسوز خود را انجام دهید یا خیر.

سناریوی مناسب برای لوله کشی گاز

 


ما سه سناریوی لوله کشی گاز مشترک را به شما نشان خواهیم داد. ما یک راه برای برقراری هر اتصال به شما نشان خواهیم داد ، اما روش های مساوی دیگری نیز با استفاده از لوله کشی های گاز  مشترک وجود دارد. با برچسب های FIP و MIP اشتباه گرفته نشوید. آنها به ترتیب فقط برای لوله های لوله و لوله های نر ایستاده اند. و هنگامی که قطعات را خریداری می کنید ، از درخواست کمک دریغ نکنید. سپس تمام قسمت های خط گاز را به هم بچسبانید تا از جای آنها مطمئن شوید.

 


وضعیت 1: در لوله کشی گاز اتصال به لوله گاز فولادی را برقرار کنید

 


خانه های قدیمی اغلب دارای لوله گاز فولادی هستند. اگر دستگاه قدیمی شما به یک لوله گاز فولادی وصل شده است و یک دستگاه جدید را نصب می کنید ، یک کیت اتصال دهنده لوازم گاز را بخرید و لوله گاز فولادی را با خطوط انعطاف پذیر لوله های فولادی ضد زنگ جایگزین کنید. اما به یاد داشته باشید ، شما نمی توانید اتصالات شعله ور در خط گاز انعطاف پذیر را مستقیماً به یک لوله فولادی وصل کنید. شما باید اتصالات شعله ور را که همراه کیت است نصب کنید.

همچنین دریچه های گازی به سبک قدیمی را نیز با شیرهای توپ مدرن جایگزین کنید که برای استفاده با گاز برچسب گذاری شده اند. قبل از تعویض شیر قدیمی ، باید شیر اصلی گاز را به خانه بیابید و خاموش کنید. معمولاً در نزدیکی محل ورود خط گاز به خانه قرار دارد. وقتی گاز را مجدداً روشن می کنید ، به یاد داشته باشید که تمام وسایل گازسوز را بررسی کنید تا ببینید که آیا آنها چراغ خلبان دارند که نیاز به تسکین دارد.

ما در مورد برخی از اصول اولیه لوله کشی گاز بحث کرده ایم که بازرسان خانه باید درک خوبی از آنها داشته باشند تا بتوانند شرایط بالقوه ناامن را شناسایی کنند. ما همچنین ده شرط ذکر کرده ایم که معمولاً هنگام مشکلی در لوله کشی گاز وجود دارد. 
شرکت هلپر با دارا بودن مهندسین کارامد و باتجربه در زمینه لوله کشی گاز اماده است تا خدمات لوله کشی را به هموطنان عزیز ارائه دهد کافی است با شرکت هلپر تماس حاصل فرمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن کادر لوله کشی گاز ما در مکان مورد نظر حاضر شده و نسبت به انجام خدمات مورد نیاز شما اقدام بکنند

 

مطالب مشابه

medical information
تعمیر کولر گازی ال جی
medical information
راهنمای فنی لوله کشی گاز
medical information
لوله کشی گاز تو کار
medical information
نکات مهم لوله کشی گاز ساختمان
بازگشت