پیشنهاد می شود قبل از خواندن این مطب تعمیر یخچال را نیز مطالعه کنید .

تعمیر چرخ خیاطی

تعمیر چرخ خیاطی

تعمیر چرخ خیاطی


اکثر افرادی که به رشته خیاطی روی آورده اند به احتمال زیادی در حین کار با مشکلات زیادی روبرو می شوند بسیاری از آنها را می توان با یادگیری فنونهایی حل کرد و در برخی از موارد باید به تعمیر کار چرخ خیاطی مراجعه کرد. شرکت هلپر در حوزه های مختلفی فعالیت دارد که یکی از این حوزه ها تعمیر کردن چرخ خیاطی است که با داشتن نیروهای حرفه ای و با سابقه به مشتریان خدمت رسانی می کند. و با در نظر گرفتن تعهد کاری و انصاف با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت خدمات تعمیر چرخ خیاطی را انجام می دهند. هلپر سعی دارد قطعاتی که مورد استفاده قرار می دهد اورجینال و دارای ضمانت باشد تا هر چه بیشتر اطمینان خاطر مستریان را بدست بیاورد.
اما در پاره از موارد خیاطان محترم می توانند با داشتن آگاهی اندک پیرامون چرخ خیاطی مشکلات چرخ خیاطیشان را حل کنند.
در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 

مشکلات چرخ خیاطی که می توانید برطرف کنید

 

 

دقت داشته باشید که نوع نخی که استفاده می کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشد در غالب موارد خیاطان از پارگی نخ خیاطی شکایت دارند که مهمترین عامل آن کیفیت پایین نخ مورد استفاده است. اگر هنگام دوخت متوجه شدید که نخ در زیر کار جمع شده است و دوخت ها به اصطلاح شل بود می توانید نخ ماسوره را چک کنید تا از شل نبودن آن اطمینان حاصل کنید.
در هنگام خیاطی ممکن است با قفل کردن چرخ خیاطی مواجه شوید و با فشار دادن پدال چرخ خیاطی چرخ خیاطی شروع به کار نکند و همچنان متوقف باشد ، ماسوره را چک کنیدبه دلیل اینکه نخ به دور ماسوره پیچیده و مانع حرکت چرخ خیاطی می شود. اگر مشکل از ماسوره نبود علل دیگر می تواند نداشتن روغن و خشک شدگی چرخ خیاطی باشد.
اگر در هنگام کار با پاره شدن نخ رو مواجه شدید می تواند به دلیل بهم خوردن تنظیم درجه کشش نخ باشد. همچنین نوع بستن سوزن و شلی یا سفتی سوزن نیز می تواند دخیل باشد. ممکن است نخی که از آن استفاده می کنید در هنگام کار به گره برخورد کند و آن گره در جایی متوقف شود و باعث پارگی نخ رو شود.
سوزن ها دارای شماره بندی هستند که هر شماره ای مخصوص نوع خاصی از پارچه است به طور مثال پارچه های جین و ضخیم زمستانی مانند فوتر از درجه های بالای سوزن ها عموما 16 به بالا استفاده می کندد. چنانچه سوزن و پارچه با هم تناسب نداشته باشند دوخت ها نامنظم و دارای کوچکی و بزرگی می باشد.
نخ ماسوره هم در برخی از مواد که ماسوره از جای خود خارج می شود و به اطراف می افتد در نتیجه ماسوره از حرکت متوقف می شود و پاره می شود که در صورت پاره شدن در وهله اول برای حل مشکل ماسوره را چک کنید.
بسیاری از خیاطان ازشنیدن ناگهانی صدای چرخ خیاطی شاکی هستند به طوریکه در حین خیاطی کردن به یکباره چرخ خیاطی به صدا در می آید. در این مورد به احتمال زیاد چرخ خیاطی روغن تمام کرده است و یا از روغنهای قبلا استفاده شده در جهت روغن کاری استفاده شده است.
در برخی از اوقات سوزن در هنگام خیاطی می شکند، به دلیل این می تواندباشد که نوع پارچه و سوزن انتخاب شده مناسب هم نیستند یا پایه سوزن شل شده است و خوب جا نیفتاده است.

 

تعمیر چرخ خیاطی را به افراد متخصص بسپارید 

 

 

اگر با مشکلاتی غیر از اینها مواجه شدید هرگز سعی در باز کردن چرخ خیاطی نکنید چرا که می تواند آسیب جدی به چرخ خیاطی وارد کنید. هلپر می تواند گزینه مناسبی در جهت خدمت رسانی به شما خیاطان عزیز باشد. می توانید اپلیکیشن هلپر را نصب کنید و خدمات درخواستی خود را دریافت کنید.

مطالب مشابه

medical information
تعمیر کولر گازی ال جی
medical information
نحوه ی تعمیر کولر ابی توسط شرکت هلپر
medical information
خدمات تعمیر و نصب در محل پکیج ایران رادیاتور
medical information
تعمیر یخچال فریزر امرسان
بازگشت