پیشنهاد می شود قبل از خواندن این مطب تعمیرات لوازم خانگی را نیز مطالعه کنید .

تعمیر تردمیل

تعمیر تردمیل

تعمیر تردمیل


تعمیر تردمیل

 

 

تردمیل ها دستگاه های نسبتاً بزرگی از تجهیزات ورزشی هستند که در طول چند سال استفاده از آنها و یا عدم استفاده صحیح و نگهداری می توانند دچار آسیب شوند. آنها به صورت مقاوم در برابر ضربه های مکرر طراحی شده اند اما مانند بسیاری از ماشین آلات پیچیده از راههای مختلف صدمه می بینند. شما می توانید به جای خرید و جایگزین کردن تردمیل از کار افتاده ، توسط یکی از روش های زیر ،مرحله به مرحله و با توجه به نوع ایراد بوجود آمده ، خودتان مشکلات در اتصال به منبع برق را برسی کنید.  ساده ترین راه و احتمالاً رایج ترین مشکل این است که تردمیل اصلاً به برق متصل نیست . مطمئن شوید که دوشاخه به پریز برق وصل است و شاخک های داخل پریز خم نشده و به صورت کامل به دوشاخه متصل هستند.
بسیاری از مواقع که یک تعمیرکار تردمیل برای انجام  تعمیر تردمیل به محل مورد نظر مراجعه می کند متوجه این موضوع می شود که پریز اصلی برق ندارد بنابراین هنگامی که دستگاه تردمیل شما برق ندارد اولین موردی که باید بررسی نمایید وجود برق در پریز اصلی است .

 

  بررسی جریان برق و مشکلات روشن نشدن تردمیل
 

                 
پریز برقی که تردمیل به آن وصل است را بررسی کنید که واقعاً برق داشته باشد. برای رفع این مسئله دوشاخه تردمیل را به پریز دیگری بزنید. اگر پریز برق دیگری در آن نزدیکی نیست می توانید توسط یک وسیله برقی قابل حمل مانند چراغ مطالعه آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید پریز برق دارد . اگر می دانید پریزی که برق ندارد در امتداد کدام مدار یا خط برق است می توانید پریزی را امتحان کنید که در امتداد مدار یا خط دیگری است . مطمئن شوید که آن پریز برق داشته باشد. اگر متوجه شدید هیچ کدام از خطوط و مدار هایی که پریز در امتداد آنها واقع شده برق ندارند ، فیوز برقی که در جعبه تقسیم اصلی برق خانه وجود دارد را بررسی کنید . اگر برق توسط فیوز قطع شده بود، پس از وصل کردن فیوز و یا تعویض آن ،تردمیل را به پریز متصل کرده و دوباره امتحان کنید.


بررسی ترانس تردمیل / آداپتور تردمیل

    ارتباط بین آداپتور برق و تجهیزات دیگر را بررسی کنید. برخی از مدل های تردمیل نیاز به آداپتور یا ترانس برق دارند تا جریان برق قبل از رسیدن به تجهیزات و موتور تنظیم شود. مطمئن شوید آداپتور به پریز وصل است و به درستی کار می کند. . در برخی از مدل ها کاور روی موتور و تجهیزات باید باز شود تا به ترانس دسترسی پیدا کنید . پس از قطع جریان و باز کردن کاور روی موتور و تجهیزات توسط یک مالتی متر وجود برق پس از ترانس را بررسی کنید . بعد از باز کردن کاور ، کابل دستگاه را به برق متصل کرده و اکنون جهت بررسی وجود جریان و ولتاژ توسط مالتی متر اقدام کنید . نکات ایمنی را رعایت کنید تا دچار برق گرفتگی نشوید . با رعایت نکردن اصول ایمنی جان خود را  برای تعمیر تردمیل به خطر نیاندازید.

 

    قطع جریان برق ورودی به تردمیل

 


 قبل از باز کردن کاور روی موتور ، تردمیل را از برق بکشید . برای ایمنی بیشتر و بررسی مشکلات دیگر شما باید دوشاخه یا ترانس تردمیل را از پریز برق و یا هر منبع الکتریسیته دیگر جدا کنید . نکات ایمنی را رعایت کنید ، باز هم این نکته را گوشزد می کنیم که با رعایت نکردن اصول ایمنی جان خود را برای تعمیر یک تردمیل به خطر نیاندازید . برای هر وسیله خانگی با تعمیرکار مربوط به آن وسیله مشورت کنید . رعایت نکردن یک نکته ی کوچک می تواند منجر به برق گرفتگی شما شود

 

تعمیر تردمیل توسط تیم هلپر

 

 

مجموعه خدماتی هلپر با کادری مجرب و متعهد و دارای تخصص مربوطه در زمینه  ارائه خدمات فعالیت می کند . خدماتی که توسط گروه نرم افزاری هلپر ارائه می شود عبارتند از :

تعمیر تردمیل

تعمیر لوازم خانگی

خدمات نظافت و پذیرایی

خدمات منزل و دکوراسیون

تعمیر یخچال , تعمیر کولر گازی , تعمیر اجاق گاز , تعمیر مایکرو فر و..

شما به راحتی می توانید با استفاده از سایت هلپر و یا اپلیکیشن هلپر خدمات مورد نظر خود را درخواست کنید تا در اسرع وقت افراد متخصص هلپر در جهت ارائه خدمت حاضر شوند .

 

 

مطالب مشابه

medical information
تعمیر کولر گازی ال جی
medical information
نحوه ی تعمیر کولر ابی توسط شرکت هلپر
medical information
خدمات تعمیر و نصب در محل پکیج ایران رادیاتور
medical information
تعمیر یخچال فریزر امرسان
بازگشت