پیشنهاد می شود قبل از خواندن این مطب تعمیر کولر آبی را نیز مطالعه کنید .

تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن


 

در اکثر خانه ها آب گرمکن لوازم جانبی شناخته شده ای هستند.آب گرمکن در واقع یک طبل پر از آب است و مجهز به مکانیسم گرمایش در قسمت پایین یا داخل آن است. گرچه آب گرمکن ها  فاقد پیچیدگی هستند ، آبگرمکن ها هنوز هم بسیار شگفت آور هستند. نکته جالب توجه این است که آنها از اصل افزایش گرما استفاده می کنند تا آب گرم را مستقیماً به شیر آب شما تحویل دهند. اجازه ندهید شکل ساده ی بدنه ی آنها که آبگرمکن را پوشانده شده شما را فریب دهد.  آب گرمکن ها دارای طراحی بسیارظریف در داخل هستند تا از نظر ظاهری معمولی به نظر برسند.

 

 

مراحل تعمیر آب گرمکن به شرح زیر است :

 

آب داغ نمی شود

قدم اول چک کردن این است که مشکل از گاز یا برق دستگاه است.  برای تعمیر آبگرمکن، بررسی کنید که آیا دستگاه دارای برق است یا خیر؟ آیا گاز در جریان است یا قطع شده؟ شرط اولیه آب گرمکن ها برای گرم کردن آب این است که باید برق و گاز هر دو وصل باشد. همچنین چراغ های روی آبگرمکن هم راهنمای خوبی برای فهمیدن رسیدن سوخت به آن است. پس اگر برق و گاز وصل نیست تنها با وصل کردن آنها مشکل برطرف میشود.

 

 

آب داغ نمی ماند

 

اگر در حین حمام کردن آب سرد می شود برای عیب یابی آبگرمکن اول تنظیم درجه حرارت را بررسی کنید. شاید دمای آب از حد معمول کمتر باشد یا به طور کلی برای استفاده در فصول سرد دما کم باشد. کار ساده ای است پیچ تنظیم درجه حرارت را کمی بیشتر کرده و چند لحظه صبر کنید. با باز کردن شیر آب دما و داغی را بررسی کنید.

اگر آب گرم در لوله جریان دارد، پس مشکل از همین قسمت بوده ولی اگر با تنظیم درجه حرارت نیز با کمبود اب داغ مواجه شدید، شاید وقت آن رسیده که یک آبگرمکن بزرگتر تهیه کنید. هزینه تعمیر آبگرمکن را صرفه جویی کرده و یک دستگاه با توان بیشتر تهیه کنید.

 

 

آب بیش از حد داغ است

 

 

عیب یابی و تعمیر آب گرمگن را با بررسی میزان دما شروع کنید. اگر تنظیمات دمای فعلی دستگاه آب گرمکن زیاد است با کاهش دما مشکل برطرف خواهد شد ولی اگر دمای آب گرمگن با کم کردن دمای آب گرمگن نیز همچنان زیاد باشد، باید سریع دستگاه را خاموش کنید. داغ شدن آب بیش از حد می تواند خطراتی را هم برای خودتان و هم منزل  را ایجاد کند.

گاهی حتی با تنظیم دمای آب گرمگن ، صدای آب در حال جوش از درون دستگاه شنیده می شود و دمای آب گرمگن بسیار بالاتر از حد تنظیم شده است. در این صورت امکان خرابی شیر تنظیم وجود دارد. تعمیر آبگرمکن دیواری که قادر به تنظیم دمای آب نیست یک کار تخصصی است که نیاز به تعویض قسمت معیوب دارد.

 

آب داغ بوی نامطبوعی دارد

 

تغییر رنگ و یا بوی آب نشان دهنده یک مشکل جدی در آبگرمکن است. اول نگاه کنید که آیا تنها آب گرم بو می دهد یا آب سرد هم بوی نامطبوعی دارد؟ وجود بعضی مواد مانند آهن، مس و سایر معدنی می تواند تغییر رنگ و بوی آب را به همراه داشته باشد که در این صورت آب سرد هم دچار این مشکل می شود.

اما اگر آب گرم بوی نامطبوعی دارد مشکل از غلظت زیاد سولفات در لوله است. بوی بد شبیه تخم مرغ از آب داغ نشانه جرم گرفتن لوله ها و مخزن دستگاه است.

اگرآب داغ بوی سیر میدهد ، مشکل از شیر گاز است. بوی گاز مشابه به بوی سیر است که بسیار خطرناک است. شیر اصلی گاز ورودی دستگاه را بسته و آبگرمکن را خاموش کنید.اگر آبگرمکن درکنار کابینت آشپزخانه قرار دارد،سریع  با باز کردن پنجره ، هوا را تهویه کنید تا از خطرات احتمالی پیشگیری کنید.

شرکت هلپر با داشتن کادری ومجرب و کارآزموده در زمینه تعمیر انواع آب گرمکن در خدمت مشتریان می باشد تا با کمترین قیمت بهترین خدمات را ارائه دهند.

مطالب مشابه

medical information
علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری
medical information
تعمیر کولر گازی ال جی
medical information
نحوه ی تعمیر کولر ابی توسط شرکت هلپر
medical information
خدمات تعمیر و نصب در محل پکیج ایران رادیاتور
بازگشت