پیشنهاد می شود قبل از خواندن این مطب تعمیرات لوازم خانگی را نیز مطالعه کنید .

تعمیرات جاروبرقی

تعمیرات جاروبرقی

تعمیرات جاروبرقی


شرکت هلپر یک شرکت خدماتی فنی است دارای یک تیم ازمجرب ترین افراد را در اختیار دارد . برای تعمیرات و خدمات فنی شرکت هلپر با تضمین و رضایت مشتری و قیمت های مناسب در نظر گرفته شده است . تعمیرات لوازم برقی و تعمیرات جارو برقی را به شرکت هلپر بسپارید . یکی از لوازم برقی پرمصرف در منازل جاروبرقی است که در نظافت و بهداشت عمومی نقش مهمی دارد . داشتن یک جارو برقی خوب با مکش بالا و مناسب می تواند آشغال ها را حتی غبارهایی که با چشم دیده نمی شوند از لایه لای فرش و موکت بیرون بکشد . یکی از دلایلی که می تواند به موتور دستگاه آسب برساند استفاده مداوم از جارو برقی است که در این صورت نیاز به تعمیر جاروبرقی می باشد . خرابی جارو برقی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . در صورتی که جاروبرقی روشن نمی شود می تواند دلیل کارنکردن جارو برقی شاید به دلیل خرابی دو شاخه و سیم رابط ، کلید اصلی ویا کثیف بودن زغال های موتور باشد .اگر دوشاخه یا سیم رابط جاروبرقی و یا کلید اصلی مشکل داشته باشند ، باید توسط تعمیرکار تعویض شوند . اگر ایراد از زغال های موتور جارو برقی باشد ، باید تعمیر کار آن ها را جایگزین کند .

 

نحوه کارکرد جاروبرقی :

 

جاروبرقی وسیله ی برقی است که آشغال ها را از روی سطوح توسط مکش جمع می کند . این وسله در واقع خلایی ایجاد نمی کند ؛ فقط باعث ایجاد یک اختلاف فشار می شود ، که این اختلاف فشار خود باعث تولید مکش می شود . فشار هوا در خارج از مخزن بیشتر از فشار هوا در داخل مخزن است . در این شرایط هوای خارج تمایل به داخل برود و در مسیرش هر وسیله ی قابل جابه جایی را داشته باشد با خود می برد . اشیایی که به درون مخزن جاروبرقی کشیده می شوند ، در آنجا مبحوس شده و هوا از طریق مخزن جاروبرقی خارج می شود . جاروبرقی های ایستاده و خوابیده هردو با این مکانیزم کار می کنند . برای به دام انداختن اشغال ها در مخزن موتور الکتریکی فن را که هوا رو می کشد ، به حرکت در می آورد . از آنجایی که کیسه های جارو برقی ارزان نیستند ولی تعمیر جاروبرقی هزینه بیشتری دارد ، توصسه می شود وقتی که کیسه جارو برقی به اندازه سه چهارم ظرفیت جاروبرقی پر شد حتما آن را تعویض کنید . همچنین می توانید با استفاده از یک تیکه کاغذ تاریخ تعویض کیسه جارو برقی را روی آن یادداشت کنید و روی جارو برقی بچسبانید .

 

اشکال در موتور جاروبرقی :

 

موتور جارو برقی به صورت خیلی پیچیده است و اگر همه ی اجزا آن با هم ارتباط نداشته باشند و ارتباط آن ها با همدیگر قطع شود ، موتور جارو برقی روشن نمی شود . می توانید با استفاده از یک اهم متر تک تک اجزاء موتور جارو برقی را چک کنید تا اطمینان پیدا کنید از سلامت اجزاء آن در صورتی که یکی از قطعات جارو برقی دچار مشکل شده باشد باید قطعه آسیب دیده را تعویض شود . اگر زمانی که دارید موتور جارو برقی را بررسی می کنید متوجه سوختن پیچک های آرمیچر و پیچک های قطب ها بشوید در این صورت باید بدانید که موتور جاروبرقی شما نیم سوز شده و یا احتمال دارد که موتور جارو برقی کاملا سوخته است . اگر موتور جارو برقی نیم سوز شود می توانید یک مدت کوتاه از آن استفاده نمود ولی در نهایت پیچک های بیشتری سوخته ودر آخر موتور کاملا آسیب دیده و روشن نمی شود . وقتی موتور جاروبرقی نیم سوز می شود در زمانی که از جارو برقی استفاده می کنید به سرعت جاروبرقی داغ می شود .

مطالب مشابه

medical information
تعمیرات پنکه
medical information
تعمیرات اجاق گاز
medical information
تعمیرات موبایل
medical information
تعمیرات لوازم خانگی
بازگشت