پیشنهاد می شود قبل از خواندن این مطب تعمیر یخچال را نیز مطالعه کنید .

تعمیر مایکروویو

تعمیر مایکروویو

تعمیر مایکروویو


تعمیر مایکرووویو :

 

مقدمه :

اموزش تعمیرات مایکروویو،مایکروفر(ماکروفر،مایکروویو)ممکن است از لحاظ تعمیر مشکل به نظر برسد به طور میانگین زمان تعمیر یک مایکروویو با تست بعضی نکات حدودا 15دقیقه زمان می برد ما با استفاده از علائمی خرابی که دراد ان را تعمیر می نماییم علائم خرابی می تواند زیاد باشد از جمله خرابی هایی که ممکن است یک مایکروویو داشته باشد علائمی مانند کار نکردن صفحه لمسی،زیاد شدن صدای دستگاه،عدم چرخیدن صفحه و غیره که ما در این مقاله بعضی از ان ها و نحوه تعمیرات را به زبانی ساده شرح می دهیم.

 

 • علائمی که هشدار خرابی مایکروویو را به ما می دهد :

 •  

 • صدای غیر نرمال مایکروویو
 • مایکروویو خاموش نمی شود
 • مایکروویو غذا را گرم نمی کند
 • مایکروویو روشن نمی شود
 • صفحه چرخان مایکروویو نمی چرخد
 • در مایکروویو به درستی بسته نمی شود
 • در مایکروویو قفل شده و باز نمی شود
 • فن اگزوز کار در مایکروویو کار نمی کند
 • مشکلات متفرقه و بدون علامت مایکروویو

 

 

اگرقصد دارید  مایکروویو را تعمیر کنید ممکن است تعمیر مایکروویو ممکن است کاری دشوار به نظر برسد ، اما بیش از 80٪ مشتریان ما این تعمیرات را "آسان" یا "واقعاً آسان" ارزیابی می کنند. به طور متوسط ​​این تعمیرات باید کمتر از 15 دقیقه طول بکشد. ما تعمیر علائم مایکروویو را با علائم رایج شکست می دهیم ، مانند صفحه لمسی شما جواب نمی دهد ، مایکروویو شما پر سر و صدا است ، سینی شما روشن نمی شود ، یا درب شما گیر می کند. این راهنمای گام به گام به شما می آموزد که چگونه عیب یابی کنید. خواهید آموخت که چه قسمتهایی در معرض خطا هستند وچگونه ان ها را رفع نمایید

 

سر و صدای غیرمعمول وقتی مایکروویو شروع به ایجاد صداهای بلند و غیرمعمول می کند می تواند به معنی تعداد دیگری از موارد باشد. یاد بگیرید که موتور درایو ، مگنترون ، کوپلر درایو ، راهنمای غلتک ، دیود ولتاژ بالا و فن خنک کننده را بررسی کنید

 

موتور درایو

اگر یک سر و صدای غیرمعمول از چرخش مایکروویو شما پیش می آید ، ممکن است مسئله موتور موتور باشد. مایکروویو از یک کوپلر محرک استفاده می کند تا سینی شیشه ای را در مایکروویو شما بچرخاند. در صورت ایجاد صدای سنگ زنی موتور باید تعویض شود. برای دسترسی به موتور ، ابتدا مایکروویو را از برق جدا کنید. موتور معمولاً در قسمت پایین مایکروویو قرار دارد و توسط یک پیچ نگهدارنده و سیم ها در محل نگهداری می شود.

 

مگنترون

 

اگر مایکروویو شما در حال ایجاد صدای بلند یا صدای زوزه بلند است ، ممکن است بدان معنی باشد که مگنترون به درستی کار نمی کند. مگنترون بخشی از مدار ولتاژ بالا است که باعث ایجاد گرما در مایکروویو می شود. برای دسترسی به مگنترون ، ابتدا مایکروویو را جدا کنید ، کابینت را جدا کرده و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید. قبل از اینکه نتیجه گیری کنید که مگنترون نیاز به تعویض دارد ، بررسی کنید که پیچ های اتصال محکم هستند و دیود ولتاژ بالا کار می کند.

 

درایو کوپلر

سر و صدای غیرمعمول ناشی از مایکروویو شما ممکن است به این معنا باشد که مشکلی در اتصال کوپل درایو وجود دارد و این به شما کمک می کند تا سینی چرخش شیشه را نیرو دهید. چه مایکروویو شما دارای سینی مدور یا مستطیل باشد ، سینی و راهنمای غلتک را برای بازرسی کوپلر جدا کنید. ممکن است لازم باشد قبل از بازرسی کوپلر در بعضی از مدل ها ، موتور را از کف مایکروویو خارج کنید. بیشتر زوج ها دارای یک دهانه D شکل هستند که در شافت موتور جای می گیرند. باز کردن ترک ها و سایش را بازرسی کنید ، که می تواند باعث ایجاد صدای غیرمعمول شود.

راهنمای غلتکی

اگر یک سر و صدای غیر معمول از سینی چرخش در مایکروویو شما به وجود می آید ، مسئله می تواند با راهنمای غلتک باشد که به چرخش چرخش کمک می کند تا بدون اصطکاک چرخش کند. سینی را از مایکروویو خود بلند کنید و راهنمای غلتک را برای علائم آسیب یا سایش چک کنید. در صورت ترک خوردگی یا فرسودگی ، راهنمای غلطک را تعویض کنید و بررسی کنید که محل اتصال آن کوپلر برای اطمینان از وجود در هنگام استفاده از مایکروویو است. در بعضی از مدل ها ، سر و صدای غیر معمول می تواند از چرخ های راهنمای غلتکی ناشی شود ، بنابراین آنها را نیز بررسی کنید.

شرکت نرم افزاری هلپر با داشتن تجربه چندین ساله در تعمیرات می تواند بهترین خدمات را در زمینه ی تعمیرات به شما عزیززان ارئه نماید علاوه بر این دارای تیم های پشتیبان که به صورت 24 ساعته اماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان می باشد

 

مطالب مشابه

medical information
تعمیر کولر گازی ال جی
medical information
نحوه ی تعمیر کولر ابی توسط شرکت هلپر
medical information
خدمات تعمیر و نصب در محل پکیج ایران رادیاتور
medical information
تعمیر یخچال فریزر امرسان
بازگشت