پیشنهاد می شود قبل از خواندن این مطب خدمات منزل با چند کلیک را نیز مطالعه کنید .

لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان


باید توجه داشت یکی از اساسی ترین بخش های ساختمان لوله کشی ساختمان است که مواردی مانند لوله کشی گاز، لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب و لوله کشی استخرو لوله کشی شوفاز را شامل می شود. تخصص و توانایی لوله کش در انتخاب لوله کش بسیار مهم است چر که اگر اگر توانایی کافی برخوردار باشد علا.ه بر اینکه خیلی کار تمیز و سریع پیش می رود بر نحوه فشار آب و بهینگی آن نیز تاثیر می گذارد.
شرکت هلپر با داشتن کادری ومجرب و کارآزموده در زمینه لوله کشی ساختمان در خدمت مشتریان می باشد تا با کمترین قیمت بهترین خدمات را ارائه دهند.

 

لوله کشی ساختمان

 

در حالت کلی لوله کشی ساختمان را با لوله کشب می شناسند. در هنگام لوله کشی یکی از مهمترین مواردی را که باید دقت داشت نوع لوله ای است که مورد استفاده قرار می گیرد . به دلیل اینکه اگر لوله مورد استفاده از کیفیت قابل قبولی برخوردار نباشد احتما ترکیدگی وجود دارد وو ممکن است فرد را دچار دردسر کند خصوصا هنگامی که از لوله کشی در صنایع استفاده می شود و ممکن است مواد خاصی از لوله به جریان در بیاید.
روندی که در فرایند لوله کشی انجام می شود در پایین آمده است.
هنگامی که لوله درمحلی که قرار است لوله از آن گذر کند کار گذاشته شد رویش را با ملات پر می کنند.
بتگی به نوع لوله اس که انتخاب می کنید باید لوله را را در مجل جای گذاری کنید برخی از لوله ها مانند لوله نیوپایپ به هیچ عنوان نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرد.
فوم لوله را نیز نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد.

 

 

نحوه قرار دادن لوله در ساختمان

 

نحوه قرار دادن لوله در ساختمان بستگی به موارد عمل آنها به صورت افقی یا عمودی قرار می گیرد به عنوان مثال لوله هایی که در کف زمین قرار می گیرند به صورت افقی هستند و لوله هایی که بر روی دیوار قرار دارند به صورت عمودی هستند.
همانطور که گفته شد باید از نحوه استفاده از انواع لوله اطلاعات کافی داشت و باید موارد منع مصرف آن ها را توجه داشت بعنوان مثال لوله های نیوپایت را نباید در تماس با آبگرمکن قرار داد و حتما باید در بین آنها از لوله های فلزی استفاده کرد.
لازم است حتما برای لوله های پوشش مناسبی را در نظر بگیرید چرا که در فصل سرما نباید لوله ها دچار یخ زدگی شوند حتی لوله هایی که آب گرم از آنها در حال عبور است پس باید لوله کش به این مورد هم توجه داشته باشد.

 

نکاتی که باید در لوله کشی ساختمان به آن توجه کرد

 

از قرار دادن هر گونه جسم خارجی بر روی لوله ها خود داری کنید. به دلیل اینکه این اجسام خارجی به مرور زمان بر روی لوله تاثیر می گذارند و موجب خم شدگی لوله می شوند و به تبع آن موجب شکستگی و بروز خسارات می شود.
هنگام لوله کشی فاضلاب حتما باید محل برخورد لوله ها را در گوشه دیورا هار قرار داد زیرا در این صورت احتمال ترکیدگی و آسیب دیدگی لوله ها افزایش می یابد.
هنگامی با چکه کردن آب از لوله ها مواجه می شویم حتما باید از سفت شدن کامل آنها مطمئن شویم اگر در این صورت نیز باز همشیر آب چکه کرد می توان با استفاده از نوار چسب از چکه کردن آن جلوگیری کرد.

 

مطالب مشابه

medical information
راهنمای فنی لوله کشی گاز
medical information
لوله کشی گاز تو کار
medical information
نکات مهم لوله کشی گاز ساختمان
medical information
انواع لوله در لوله کشی گاز
بازگشت